Reference2023-11-09T01:39:58+01:00

REFERENCE

2411, 2023

Toman Equilibre – absolvent kurzu listopad 2023

Koncept NoGames je obohacujícím poznáním do života, který pomáhá uvědomit si mnoho podprahových procesů, jež probíhají při mezilidské komunikaci. Základní kurz jsem absolvoval již po druhé, protože jsem si chtěl připomenou a prohloubit znalosti, praxi a to, jak se mé vnímání vztahů posunulo od prvního absolvování. Velmi praktické a zemité. Doporučuji! :-)

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděl:
Propojení racionální a emoční stránky věcí a situací.

 

 

2211, 2023

Klaudia – absolventka kurzu listopad 2023

NoGames by mal podľa môjho názoru absolvovať každý človek. Kade chodím, tade o tom rozprávam, aká som z neho nadšená! Mám po kurze pocit uzemnenia v sebe a aj vo vzťahoch okolo mňa. Uvedomila som si, koľko z tých vzťahov bolo postavených na nie až tak pevných základoch, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ako veľmi dávame nevedome priestor strachom, ktoré vytláčajú intimitu, alebo jej vôbec nedovolia prúdiť. Cítim, že môj život už nebude ten istý. Nabral úplne nový rozmer a hĺbku. Ďakujem, ďakujem, ďakujem.

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděla:
Libor a Igi, of course

 

2211, 2023

Alena – absolventka kurzu listopad 2023

Funguje to! Po kurzu jsem zůstala otevřená a hned druhý den byla příležitost doma promluvit s partnerem, kdy by za normálních okolností vznikla hádka. K té ale vůbec nedošlo, jednalo se o sdílení…a byla to skvělá zkušenost. A to úplně nejvíc na tom bylo to, že normálně po hádce nemůžu usnout a přemítám, co jsem měla říct jinak, co jsem řekla navíc a co neřekla vůbec. A tohle tentokrát vůbec nepřišlo! Usla jsem v naprostém míru. Protože jsem byla autentická. Už chápu, proč jste zmiňovali na kurzu „Mírotvůrci“. Když je člověk v míru sám se sebou, tak to může vysílat do světa a žije se mu prostě líp! Moc děkuji:-))

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděla:
Nasazení lektorů:-)

2211, 2023

Zlata – absolventka kurzu listopad 2023

Kurz NoGames mě nesmírně nadchl. Tento kurz učí schopnost komunikace pro každodenní životní situace, pozastavit se nad chováním sebe sama a schopnost vnímat své pocity. Bylo úžasné pozorovat, s jakým nasazením, volností, pohodou, otevřeností a láskou tento projekt prezentujete. Otevřel mi novou cestu v komunikaci jak v partnerském vztahu, tak v komunikaci rodič-dítě, a v profesní komunikaci – klient, nadřízený versus podřízený. Děkuji, že tento kurz děláte a doporučuji všem.

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděla:
Názorné ukázky ze života – scénky.

2011, 2023

Jana – absolventka kurzu listopad 2023

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděla:
Perfektní příprava, prezentace, přátelské prostředí, fajn lidi, pohostinnost organizátorů.

2011, 2023

Martina – absolventka kurzu listopad 2023

Rozhodně doporučuji kurz absolvovat. Uvědomíte si, jaké role v životě s ostatními hrajete a proč. Uvidíte nejen praktické video ukázky ze života, tak i scénky, které si sami zahrajete, abyste viděli, jaké hry hrajete a jak dopadne ta samá situace, když hrát přestanete. Zjistíte, že jednat v emocích nic nepřinese. Je to velmi zábavné a poučné a určitě se začnu to, co jsem se naučila začleňovat do praxe. Jsem zvědavá na reakce okolí. Už teď se těším na druhý navazující kurz.

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděla:
Scénky, ať už na videu a nebo přímo hrané lektory Liborem a Monikou, protože ta změna, když vidíte, jak nehrát „hru“, je viditelná a okamžitá.

 

106, 2023

Jitka – absolventka kurzu květen 2023

Kurz bych určitě doporučila všem, kdo mají chuť se ve svém životě posunout a přestat žít v zajetých kolejích. A hlavně pro ty, kteří si uvědomují, že začít člověk musí vždy u sebe. V kurzu si každý najde to své téma, to, co s ním nejvíce zarezonuje. Kurz byl nabitý informacemi, ale nechyběla praktická ukázka a ani názorné vysvětlení, jak situace může probíhat, vyvíjet se, pokud přijmeme No GAMES do svého života.

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděla:
Celý kurz byl úžasný. Líbila se mi jeho náplň, organizace (převoz od Lidlu, sušenky :-), vybalancování programu a přestávek, dodržování délky přestávek a i velmi citlivé korigování – nechání mluvit / ukončení vůči sdílení životních zážitků. Samozřejmě náplň kurzu a hlavně přítomnost na kurzu vás obou.

106, 2023

Bára – absolventka kurzu květen 2023

Moc děkuji Monice a Liborovi za skvělé a užitečné informace. Zažila jsem pár AHA momentů, které mě jistě posunou dál. Na kurzu vládla krásná atmosféra a vždy se sejdou užasní lidé. Jsem moc vděčná, že jsem tam byla a těším se brzy na viděnou :)

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděla:
Skvělí lidé, uvolněnost, krásná atmosféra, obsah kurzu.

106, 2023

Martina Divoková – absolventka kurzu květen 2023

Kurz mi zbořil mýty i přesto, že jsem si myslela, že tolik her nehraju, opak je pravdou. Navíc hned po něm se nestačím divit a rozpoznávám, jak všude, kam přijdu, hraje skoro každý nějakou tu svojí hru: prodavačka v obchodě, řidiči, číšník atd..

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděla:
Názorné příklady ze života a scénky.

106, 2023

Absolvent kurzu květen 2023

Super praktický seminář, který nám odhalí naše každodenní přešlapy a umožní nám si zvolit lepší budoucnost.

Na otázku z dotazníku „Co se ti obzvláště líbilo?“ odpověděl:
Super parta lidí, atmosféra, Danovo jídlo, ne moc teorie.

NO GAMES IMAGE

Dvoudenní workshop

Máte problém vystoupit na veřejnosti? Nebo dokonce i před pár kolegy?

Máte skvělé myšlenky, ale neumíte je prodat svým kolegům, partnerům, zákazníkům?

Případně se cítíte nejistě, nebo máte nízké sebevědomí kdykoli, když nejste úplně sami? Nebo ano, ale cítíte, že máte své rezervy, nedostatky ve svém projevu a chtěli byste se posunout ve svých prezentačních dovednostech mnohem dál?

Pak je “No Games Image” právě pro vás.

Jak zapůsobit na druhé

Ale nenechte se mýlit. No Games Image není jen pro obchodníky nebo lidi, kteří potřebují ve své práci vystupovat před lidmi. Naopak, je to workshop pro úplně normální lidi. Naučíte se zde, jak i v běžném životě vystupovat sebejistěji, ale ne arogantně. Jak dosáhnout svých cílů, dělat to co si přejete, prosazovat své názory bez agrese. Bez úlisných manipulačních praktik. Bez přehnané dominance, ale ani v submisivní roli. Naučíte se jak být sám sebou a jak díky tomu žít úspěšnější a spokojenější život.

Vyladění vašeho projevu

Vyzkoušíte si, jaké to je vystupovat před kamerou a pak se na sebe dívat. Nikoli však proto, že by se z vás měli stát herci, ale proto, abyste zjistili, jak vás vlastně vidí ostatní. Jak na ně působíte, jak na ně působí váš projev. Vyzařuje z vás vaše skutečné JÁ, nebo se nepoznáváte. Budete s ostatními rozebírat nedostatky ve vašem projevu, prostor ke zlepšení a znovu si vše před kamerou vyzkoušíte.

Procvičíte si, jak ve svém projevu sledovat náš cíl. Jak se vyhnout omáčce a mluvit k věci. To vše jak dělat působivě, zajímavě, prostě sympaticky. Stanete se “showmany”, nikoli však komiky.

NO GAMES COMMUNICATION

Dvoudenní workshop

Stále se vám stává, že jste zatlačování do situací, které se vám nelíbí?

Máte pocit, že jste životem vláčeni a nedaří se vám ho řídit?

Když se s někým bavíte, diskutujete, “hádáte se”, tak stále vycházíte z těchto situací nespokojeni a s pocitem blízkým “to se mnou zase pěkně … (doplňte si sprosté slovo dle svého výběru)”?

Ano, manipulují s námi i lidé, kteří mnohdy nedosahují našeho intelektu, znalostí, zkušeností, ale mají jednu (pro ně) výbornou schopnost. Zatáhnout ostatní do svých manipulativních her.

Už žádné manipulace

Ve jménu No Games se naučíte, jak tyto hry změnit, jak je nehrát a přitom ustát. Nebudeme se učit být lepšími hráči, lepšími manipulátory. Vůbec ne, naučíme se a vyzkoušíme si na mnoha situacích, jak v těchto situacích vyhrávat způsobem No Games. Vyhrávat a přitom všem sledovat naše cíle a win-win přístup.

Sebevědomá komunikace

Stejně jako v No Games Image i zde budeme pracovat s kamerou. Je to důležité, pokud chceme být úspěšní ve vyjednávání, v jednání, musíme se zbavit neustálých pochybností o sobě samých, o tom jak vypadáme. Máme nějaké nedostatky, tak je odstraňme, nebo je přijměme. Ale nenechme se jimi omezovat a nedejme ostatním do ruky nástroj, jak nás manipulovat.

Jedno moudro na závěr:

“Proč nikdy nemůžeme vyhrát hádku s blbcem? Protože nás při ní stáhne na svou úroveň a utluče zkušeností.”

Tak do této hry nevstupujme.

NO GAMES JEALOUS

Třídenní workshop

Žárlivost je toxická, její nadměrné množství dokáže otrávit a zahubit i ten nejkrásnější vztah. A vlastně nakonec vůbec nezáleží na tom, zda ji dáváte najevo, nebo se vám ji snad daří (nebo si to myslíte) skrývat.

Žárlivost nás ničí

I skrývaná žárlivost, nebo rozumově ovládaná vás ničí, nahlodává vaši důvěru a vám se čím dál hůře daří ji udržet pod kontrolou. Začínají z vás postupně prosakovat nejdříve „nevinné“ otázky. Postupně se vám odpovědi „nějak“ nezdají, tak se „nenápadně“ snažíte zjišťovat a ověřovat dál a pak… Už to skrývat nejde. Jste označeni za paranoidní, za žárlivé. Chvíli si to i sami o sobě myslíte, ale pak se ve vás objeví obvyklá alibistická myšlenka „Já bych nežárlil/la, kdyby mi k tomu nedával/la důvod“. Najednou už ve všem vidíte důkaz nevěry.

A „oběť“ vaší žárlivosti hraje svou roli dokonale. Nejdříve se obhajuje, přesvědčuje, snaží se dokázat, že není nevěrný/ná. Začíná s vámi hrát hru „křížový výslech“. Na všem co řekne, čím se hájí, se vám daří najít něco, co nesedí. Něco, co vám dříve neřekl(a), proč asi…

Tato hra nemá vítěze

Pak už začne skrývat, neřekne, že byl na obědě s kolegyní/kolegou, nebo že mu volala kamarádka/kamarád. A důkaz je na světě. Kdyby měl(a) čisté svědomí, tak by to přeci netajil(a).

Tuhle hru hrají oba a oba ji prohrávají. Tato hra totiž nemá vítěze, jen poražené.

Mějte žárlivost pod kontrolou

Žárlivost. Emoce, která ničí vztahy a využívá manipulační taktiky v celé své šíři. Pojďme se společně podívat na váš vztah a naučit se žárlivosti rozumět a mít ji pod kontrolou. Jak toho dosáhneme?

Nejdříve si přiznejte, že máte problém – oba, je to párová hra. Výborně, to jste již asi udělali, jinak byste o tomto workshopu neuvažovali.

V následujícím kroku budeme o pocitech mluvit, obě strany, vlastně mnoho stran. Zjistíte, že v žárlivosti je vzorec. A stejný vzorec je i v protistraně. Už jen to, že si otevřeně a nahlas vše pojmenujeme, už jen tím začnete pozorovat absurditu této hry.

Dále přistoupíme k ještě bolestivějšímu odkrytí, jaké má tato hra dopady a jak je přitom naprosto nelogická a nesmyslná. Jak jde sama proti cílům obou hráčů, jak vůbec nevyvolává kýžený efekt, ale naopak.

Žijte dokonalý vztah

Budeme spolu přicházet na to, co vlastně chcete. Jaký vztah chcete mít, jak chcete žít. Zjistíte, že to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Nyní se začneme bavit o své sebehodnotě. Začneme ji nalézat a začneme chápat jak jít cestou vyrovnaného vztahu. Vztahu, kde ani jeden z partnerů není žádanější, nebo jistější než ten druhý. Možná to bude pro vás utopický sen, ale věřte, že se k němu můžete dopracovat. Pomůže vám k tomu další krok.

Objevení pramenu žárlivosti

Práce s vašimi bloky a strachy, vyrovnání se s minulostí, s bolestivými „zkušenostmi“ vás, vašich rodičů, čehokoli. Začnete zjišťovat proč vlastně do této hry opakovaně vstupujete a začnete se toho zbavovat technikou, která již pomohla tisícům lidí.

Nakonec, po dlouhé a náročné dřině, máte šanci zjistit, že žijete mnohem krásnější vztah, než jste si v jakékoli fázi této hry dokázali představit.

Pro koho kurz je a není

Kurz určený pro páry, které mají se žárlivostí zkušenosti a chtějí to změnit, chtějí tento „problém“ spolu vyřešit. Může se zúčastnit i jedinec, který má se žárlivostí zkušenost z jakékoli strany. Ale největších úspěchů můžete docílit jen společně.

Pro koho workshop není. Pokud chcete, aby vám na základě Vašich argumentů někdo potvrdil, že vaše žárlivost je oprávněná. Nebo naopak, pokud chcete, aby někdo potvrdil, že váš partner je žárlivý a má si ten problém vyřešit sám.

Latest News

Přejít nahoru