Koučink

„Neučím své žáky, jen se pokouším vytvářet jim předpoklady, aby se mohli učit.“ – Albert Einstein

Mnoho let jsem pracoval jako business analytik a konzultant. Jedním z hlavních úkolů analytika je dobrá analýza potřeb.

Když jsem vedl týmy analytiků, tak jednou z prvních věcí, kterou jsem jim kladl na srdce bylo, aby se nezaměřovali na to, co lidé říkají, že chtějí, ale aby hledali co je za tím, ať se vždy snaží proniknout k tomu, co opravdu potřebují.

V roli kouče se snažím o to samé, pomoci vám najít, co opravdu potřebujete. A poté vám pomáhám objevit vaši nejlepší cestu, jak se k tomu dostat.

Váš cíl i cestu k němu nedokáže najít nikdo lépe, než vy.

O koučinku panuje spousta mylných představ a za to si bohužel často mohou někteří koučové sami. Sám jsem takových mylných představ měl mnoho.

Jednou z nejčastějších je, že kouč je vhodný maximálně pro managery. Opak je pravdou. Často ke mě chodí klienti s požadavkem řešit svůj běžný život. Někdy se ocitli na životní křižovatce a neví, co mají dělat. Neví, jestli zůstat ve stávající práci, nebo si hledat jinou. Nebo dokonce, jestli zůstat ve stávajícím vztahu, ve kterém se necítí úplně naplněni, ale zároveň v něm nejsou ani nešťastni.

Velmi často nejsou spokojeni se svým životem, ale neví, co by chtěli dělat, co by je naplňovalo.

Rolí kouče rozhodně není to těmto lidem říci, jeho rolí je jim pomoci to zjistit. Pomoci to zjistit vhodnými otázkami, rozpřemýšlet daného člověka, pomoci mu objevit jeho vášeň, vzpomenout si na své sny.

Toto často člověk opravdu nedokáže sám. Potřebuje někoho z venku. Někoho nezaujatého. Někoho, kdo nesoudí. Někoho, kdo bude pozorně poslouchat, ptát se a odkrývat, co je ve vás skryto a co se vám samotným nedaří zahlédnout.

V koučinku důsledně odděluji roli kouče, roli terapeuta, roli analytika, mentora a poradce.

Někdy může dávat smysl nabídnout vám, s vaším souhlasem, svůj pohled. Ale úkolem kouče není přesvědčit vás, že byste nějaké situace měli řešit stejně, jako by je řešil on. Nesnaží se realizovat skrze své klienty.

Můj přístup není lepší, ani horší. Je to můj přístup. My však budeme společně hledat váš přístup.

Někdy říkám, že v roli kouče jsem něco jako projektový manažer vaší změny. Jako analytik vám pomohu najít váš cíl a cestu k němu. Jako projektový manažer vám pomohu po této cestě jít.

Budu vám pomáhat ve chvílích, kdy vás třeba prokrastinace bude svádět z cesty. Kdy vás strach a pochybnosti z neznámého budou držet chycené v čase. Budu vám pokládat nepříjemné otázky, které si třeba sami položit nechcete.

Po dobrém koučinku již nebudete stejní a přesto to stále budete vy. Zhmotníte svou vizi a začnete naplňovat své sny.

V koučinku se řídím osvědčenou metodikou Neuroleadership, v níž jsem absolvoval advanced výcvik.

Pokud máte zájem o více informací, zavolejte mi nebo napište

 +420 775 577 140

 libor.webster@gmail.com

NO GAMES IMAGE

Dvoudenní workshop

Máte problém vystoupit na veřejnosti? Nebo dokonce i před pár kolegy?

Máte skvělé myšlenky, ale neumíte je prodat svým kolegům, partnerům, zákazníkům?

Případně se cítíte nejistě, nebo máte nízké sebevědomí kdykoli, když nejste úplně sami? Nebo ano, ale cítíte, že máte své rezervy, nedostatky ve svém projevu a chtěli byste se posunout ve svých prezentačních dovednostech mnohem dál?

Pak je “No Games Image” právě pro vás.

Jak zapůsobit na druhé

Ale nenechte se mýlit. No Games Image není jen pro obchodníky nebo lidi, kteří potřebují ve své práci vystupovat před lidmi. Naopak, je to workshop pro úplně normální lidi. Naučíte se zde, jak i v běžném životě vystupovat sebejistěji, ale ne arogantně. Jak dosáhnout svých cílů, dělat to co si přejete, prosazovat své názory bez agrese. Bez úlisných manipulačních praktik. Bez přehnané dominance, ale ani v submisivní roli. Naučíte se jak být sám sebou a jak díky tomu žít úspěšnější a spokojenější život.

Vyladění vašeho projevu

Vyzkoušíte si, jaké to je vystupovat před kamerou a pak se na sebe dívat. Nikoli však proto, že by se z vás měli stát herci, ale proto, abyste zjistili, jak vás vlastně vidí ostatní. Jak na ně působíte, jak na ně působí váš projev. Vyzařuje z vás vaše skutečné JÁ, nebo se nepoznáváte. Budete s ostatními rozebírat nedostatky ve vašem projevu, prostor ke zlepšení a znovu si vše před kamerou vyzkoušíte.

Procvičíte si, jak ve svém projevu sledovat náš cíl. Jak se vyhnout omáčce a mluvit k věci. To vše jak dělat působivě, zajímavě, prostě sympaticky. Stanete se “showmany”, nikoli však komiky.

NO GAMES COMMUNICATION

Dvoudenní workshop

Stále se vám stává, že jste zatlačování do situací, které se vám nelíbí?

Máte pocit, že jste životem vláčeni a nedaří se vám ho řídit?

Když se s někým bavíte, diskutujete, “hádáte se”, tak stále vycházíte z těchto situací nespokojeni a s pocitem blízkým “to se mnou zase pěkně … (doplňte si sprosté slovo dle svého výběru)”?

Ano, manipulují s námi i lidé, kteří mnohdy nedosahují našeho intelektu, znalostí, zkušeností, ale mají jednu (pro ně) výbornou schopnost. Zatáhnout ostatní do svých manipulativních her.

Už žádné manipulace

Ve jménu No Games se naučíte, jak tyto hry změnit, jak je nehrát a přitom ustát. Nebudeme se učit být lepšími hráči, lepšími manipulátory. Vůbec ne, naučíme se a vyzkoušíme si na mnoha situacích, jak v těchto situacích vyhrávat způsobem No Games. Vyhrávat a přitom všem sledovat naše cíle a win-win přístup.

Sebevědomá komunikace

Stejně jako v No Games Image i zde budeme pracovat s kamerou. Je to důležité, pokud chceme být úspěšní ve vyjednávání, v jednání, musíme se zbavit neustálých pochybností o sobě samých, o tom jak vypadáme. Máme nějaké nedostatky, tak je odstraňme, nebo je přijměme. Ale nenechme se jimi omezovat a nedejme ostatním do ruky nástroj, jak nás manipulovat.

Jedno moudro na závěr:

“Proč nikdy nemůžeme vyhrát hádku s blbcem? Protože nás při ní stáhne na svou úroveň a utluče zkušeností.”

Tak do této hry nevstupujme.

NO GAMES JEALOUS

Třídenní workshop

Žárlivost je toxická, její nadměrné množství dokáže otrávit a zahubit i ten nejkrásnější vztah. A vlastně nakonec vůbec nezáleží na tom, zda ji dáváte najevo, nebo se vám ji snad daří (nebo si to myslíte) skrývat.

Žárlivost nás ničí

I skrývaná žárlivost, nebo rozumově ovládaná vás ničí, nahlodává vaši důvěru a vám se čím dál hůře daří ji udržet pod kontrolou. Začínají z vás postupně prosakovat nejdříve „nevinné“ otázky. Postupně se vám odpovědi „nějak“ nezdají, tak se „nenápadně“ snažíte zjišťovat a ověřovat dál a pak… Už to skrývat nejde. Jste označeni za paranoidní, za žárlivé. Chvíli si to i sami o sobě myslíte, ale pak se ve vás objeví obvyklá alibistická myšlenka „Já bych nežárlil/la, kdyby mi k tomu nedával/la důvod“. Najednou už ve všem vidíte důkaz nevěry.

A „oběť“ vaší žárlivosti hraje svou roli dokonale. Nejdříve se obhajuje, přesvědčuje, snaží se dokázat, že není nevěrný/ná. Začíná s vámi hrát hru „křížový výslech“. Na všem co řekne, čím se hájí, se vám daří najít něco, co nesedí. Něco, co vám dříve neřekl(a), proč asi…

Tato hra nemá vítěze

Pak už začne skrývat, neřekne, že byl na obědě s kolegyní/kolegou, nebo že mu volala kamarádka/kamarád. A důkaz je na světě. Kdyby měl(a) čisté svědomí, tak by to přeci netajil(a).

Tuhle hru hrají oba a oba ji prohrávají. Tato hra totiž nemá vítěze, jen poražené.

Mějte žárlivost pod kontrolou

Žárlivost. Emoce, která ničí vztahy a využívá manipulační taktiky v celé své šíři. Pojďme se společně podívat na váš vztah a naučit se žárlivosti rozumět a mít ji pod kontrolou. Jak toho dosáhneme?

Nejdříve si přiznejte, že máte problém – oba, je to párová hra. Výborně, to jste již asi udělali, jinak byste o tomto workshopu neuvažovali.

V následujícím kroku budeme o pocitech mluvit, obě strany, vlastně mnoho stran. Zjistíte, že v žárlivosti je vzorec. A stejný vzorec je i v protistraně. Už jen to, že si otevřeně a nahlas vše pojmenujeme, už jen tím začnete pozorovat absurditu této hry.

Dále přistoupíme k ještě bolestivějšímu odkrytí, jaké má tato hra dopady a jak je přitom naprosto nelogická a nesmyslná. Jak jde sama proti cílům obou hráčů, jak vůbec nevyvolává kýžený efekt, ale naopak.

Žijte dokonalý vztah

Budeme spolu přicházet na to, co vlastně chcete. Jaký vztah chcete mít, jak chcete žít. Zjistíte, že to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Nyní se začneme bavit o své sebehodnotě. Začneme ji nalézat a začneme chápat jak jít cestou vyrovnaného vztahu. Vztahu, kde ani jeden z partnerů není žádanější, nebo jistější než ten druhý. Možná to bude pro vás utopický sen, ale věřte, že se k němu můžete dopracovat. Pomůže vám k tomu další krok.

Objevení pramenu žárlivosti

Práce s vašimi bloky a strachy, vyrovnání se s minulostí, s bolestivými „zkušenostmi“ vás, vašich rodičů, čehokoli. Začnete zjišťovat proč vlastně do této hry opakovaně vstupujete a začnete se toho zbavovat technikou, která již pomohla tisícům lidí.

Nakonec, po dlouhé a náročné dřině, máte šanci zjistit, že žijete mnohem krásnější vztah, než jste si v jakékoli fázi této hry dokázali představit.

Pro koho kurz je a není

Kurz určený pro páry, které mají se žárlivostí zkušenosti a chtějí to změnit, chtějí tento „problém“ spolu vyřešit. Může se zúčastnit i jedinec, který má se žárlivostí zkušenost z jakékoli strany. Ale největších úspěchů můžete docílit jen společně.

Pro koho workshop není. Pokud chcete, aby vám na základě Vašich argumentů někdo potvrdil, že vaše žárlivost je oprávněná. Nebo naopak, pokud chcete, aby někdo potvrdil, že váš partner je žárlivý a má si ten problém vyřešit sám.

Latest News